Volleyball
|
Trentino
— Jastrzebski Wegiel
05 May 15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nigerian Customs Service
— Pipeline
16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Zamalek
— ASEC
16:00
|
|||||||||||||||||
|
|
ASW Bejaia
— KCB
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
National Alcohol
— MB Bejaia
18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Monza
— Perugia
28 Apr 17:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Milano
— Trentino
27 Apr 19:30
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Savino Del Bene Scandicci
— Conegliano
27 Apr 19:30
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste B
— Universitario de La Plata
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Castelar
— Ciudad de Buenos Aires
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Glorias
— Nautico Hacoaj
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Harrods
— Scholem Aleijem
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lomas del Mirador
— Nautico Zarate
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Moron
— Gimnasia Villa del Parque
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mupol
— Italiano
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tortuguitas
— Estudiantil Porteno
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Centro Municipal 3 de Febrero
— Atletico Huracan
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Circulo General Urquiza
— Atletico Palermo
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Defensores de Banfield
— Huracan San Justo
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Matanza
— Lanus
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Moron B
— La Patriada
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||
|
|
San Fernando
— Banfield
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNLAM B
— Banco Nacion
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNTREF
— Municipio Lomas de Zamora
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Waldviertel
— Aich / Dob
27 Apr 18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
HIB Liebenau
— Wolfurt
27 Apr 18:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Union Dobling
— Roadrunners Wien
27 Apr 18:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Muhlviertel
— Bad Radkersburg
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Maaseik
— Knack Roeselare
28 Apr 17:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||
|
|
Menen
— Waremme
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Asterix Avo
— Tchalou
27 Apr 19:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bevo Roeselare
— Gent
27 Apr 19:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
SeSI-SP
— Renata
28 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Levski
— CSKA Sofia
17:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Shanghai
— Shandong
27 Apr 08:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fujian
— Liaoning
27 Apr 11:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Jiangsu
— Henan
27 Apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Yunnan
— Sichuan
27 Apr 13:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dinamo
— Mladost Zagreb
19:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Usti nad Labem
— Dobrichovice
17:00
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mjolnir
— Sorvagur
27 Apr 18:00
|
1st Leg 3:0. Venue: Torshavn, Faroe Islands
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Drattur
— Fleyr
27 Apr 15:00
|
Venue: Torshavn, Faroe Islands. 1st Leg 2:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Levallois
19:00
|
1st Leg 0:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Giesen II
— Dessau Volleys
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Lindow-Gransee
— Warnemunde
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Mondorf
— Kieler TV
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Neustrelitz
— Bocholt
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Buhl
— Grafing
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
L.E. Volleys
— Gotha
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Eltmann
— Schwaig
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Mimmenhausen
— Kriftel
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Rottenburg
— Delitzsch
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Energie Cottbus
— Hildesheim
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Munster II
— Sorpesee
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Oythe
— Schweriner II
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Bayer 04 Leverkusen
— Freisen
27 Apr 13:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Allbau Essen
— Koln
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Grimma
— Binder Blaubaren TSV Flacht
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Schwarz-Weiss Erfurt
— Stralsund
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
TV Dingolfing
— Hamburg
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Altdorf
— Vilsbiburg II
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Unterhaching
— Munchen-Ost-Herrsching
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Wiesbaden II
— Lohhof
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|