Handball
|
Aalborg
— Veszprem
01 May 17:45
|
1st Leg 31:32
| ||||||||||||||||
|
|
Magdeburg
— Vive Kielce
01 May 19:45
|
1st Leg 26:27
| ||||||||||||||||
|
|
Kiel
— Montpellier
02 May 17:45
|
1st Leg 30:39
| ||||||||||||||||
|
|
Barcelona
— Paris
02 May 19:45
|
1st Leg 30:22
| ||||||||||||||||
|
|
Ferencvaros
— Esbjerg
15:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Kristiansand
— Gyor ETO
17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Bietigheim
— Odense
28 Apr 13:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Bucuresti
— Metz
28 Apr 15:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Flensburg-Handewitt
— Savehof
30 Apr 17:45
|
1st Leg 41:30
| ||||||||||||||||
|
|
Skjern
— Dinamo Bucuresti
30 Apr 17:45
|
1st Leg 27:28
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Fuchse Berlin
30 Apr 19:45
|
1st Leg 33:33
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Sporting Lisboa
— Rhein-Neckar Lowen
30 Apr 19:45
|
1st Leg 29:32
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Olympiacos Pireas
— Ferencvaros
14:30
|
1st Leg 28:28
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Minaur Baia Mare
— Valur
28 Apr 16:00
|
1st Leg 28:36
| ||||||||||||||||||||||
|
|
GOG
— Skjern
15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fredericia
— Ringsted
16:45
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Aalborg
— Ribe-Esbjerg
28 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bjerringbro-Silkeborg
— Mors-Thy
28 Apr 18:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Aarhus United
— Skanderborg
15:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Ringkobing
— Bjerringbro
28 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Gummersbach
— Wetzlar
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Melsungen
— Fuchse Berlin
19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
1898 Stuttgart
— Hamburg
28 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Bergischer
— Erlangen
28 Apr 15:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Neckarsulmer
— Buxtehuder
17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Sachsen Zwickau
— SV Union Halle-Neustadt
17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Thuringer
— Oldenburg
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
HSV Solingen-Grafrath
— Bensheim-Auerbach
17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Metzingen
— Blomberg-Lippe
18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Bayer 04 Leverkusen
— Bad Wildungen
28 Apr 15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Puerto Sagunto
— Huesca
16:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Torrelavega
— Sinfin
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
La Rioja
— Helvetia Anaitasuna
19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Puente Genil
— Balonmano Nava
28 Apr 11:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Ciudad Encantada Cuenca
— Benidorm
28 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Valladolid
— Granollers
28 Apr 17:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Drammen
— Kolstad
29 Apr 17:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Melhus
— Kristiansand
28 Apr 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||
|
|
Fredrikstad
— Sola
18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||
|
|
Oppsal
— Storhamar
28 Apr 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||
|
|
Molde
— Larvik
29 Apr 17:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||
|
|
Follo
— Volda
28 Apr 15:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Montpellier
— Cesson
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Paris
— Dunkerque
28 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Saint-Amand
— Les Neptunes de Nantes
18:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Merignac
— Dijon Bourgogne
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Achenheim
— Toulon Metropole Var
19:30
|
|||||||||||||||||
|
|
HB Plan de Cuques
— Chambray Touraine
28 Apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Hallby
— Savehof
13:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Skara
— H 65 Hoor
14:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Kristianstad
— Onnereds
29 Apr 18:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||
|
|
River Plate
— Bartolome Mitre
22:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Manuel Dorrego
— Juventud Unida
23:45
|
|||||||||||||||||
|
|
Muniz
— Argentinos Juniors
22:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Platense
— San Fernando H
22:15
|
|||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste
— Vicente Lopez
28 Apr 00:15
|
|||||||||||||||||
|
|
Schwaz Tirol
— Linz AG
19:20
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Fuchse
— Fivers
28 Apr 16:15
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Krems
— Bregenz
28 Apr 19:20
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Barnbach-Koflach
— Holding Graz
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Hollabrunn
— Voslauer
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|