|
Celta Vigo
— Las Palmas
14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Rayo Vallecano
— Osasuna
16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Valencia
— Betis
18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Girona
— Cadice
21:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Getafe
— Real Sociedad
21 apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Almeria
— Villarreal
21 apr 16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Alaves
— Atletico Madrid
21 apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Real Madrid
— Barcellona
21 apr 21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Siviglia
— Maiorca
22 apr 21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Almeria
— Getafe
26 apr 21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Barcellona
— Valencia
27 apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Alaves
— Celta Vigo
27 apr 16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Madrid
— Athletic Bilbao
27 apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Real Sociedad
— Real Madrid
27 apr 21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Cadice
— Maiorca
28 apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Granada
— Osasuna
28 apr 16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Villarreal
— Rayo Vallecano
28 apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Betis
— Siviglia
28 apr 21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Las Palmas
— Girona
29 apr 21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Amorebieta
— Valladolid
14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Racing Santander
— Levante
16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Villarreal B
— Racing Ferrol
16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Elche
— Sporting Gijon
18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Huesca
— Saragozza
21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Espanyol
— Andorra
21 apr 14:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Eibar
— Alcorcon
21 apr 16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Eldense
— Albacete
21 apr 16:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Mirandes
— Burgos
21 apr 18:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
FC Cartagena
— Real Oviedo
22 apr 20:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Rapido de Bouzas
— Polvorin
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Solares-Medio Cudeyo
— Escobedo
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Alaves C
— Basconia
16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Deusto
— Aurrera de Ondarroa
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Castellon B
— Burriana
16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Roda
— Utiel
16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Santa Marta
— Laguna
16:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Astorga
— Villaralbo
17:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Mirandes B
— Palencia Cristo Atletico
17:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
El Ejido
— Huetor-Tajar
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Torre del Mar
— Malaga City
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Ciudad de Lucena
— Atletico Espeleno
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Platges de Calvià
— CD Ibiza Islas Pitiusas
16:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Chantrea
— Oberena
16:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Cortes
— Avance Ezcabarte
17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Pena Balsamaiso
— Deportivo Calahorra B
16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Azuqueca
— Villarrubia
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Chantrea U-19
— AD San Juan U-19
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Arenas Getxo U-19
— Leioa U-19
21 apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Badalona U-19
— Gava U-19
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
San Francisco U-19
— Cornella U-19
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Xerez U-19
— La Canada Atletico U-19
13:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Seneca U-19
— Sporting Atletico U-19
13:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Real Madrid U-19
— Fuenlabrada U-19
12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Rayo Majadahonda U-19
— Alcorcon U-19
16:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Juventud Laguna U-19
— Acodetti U-19
13:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Julio Suarez U-19
— Sobradillo U-19
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Villarreal U-19
— Patacona
12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Murcia U-19
— FC Cartagena U-19
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Real Sociedad B
— Fuenlabrada
16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Sabadell
— Cornella
17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Teruel
— Sestao River
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Deportivo La Coruna
— Cultural Leonesa
19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Rayo Majadahonda
— Tarazona
20:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Gimnastic de Tarragona
— Celta Vigo B
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Arenteiro
— Ponferradina
21 apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Deportiva Logrones
— Osasuna B
21 apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Real Union
— Unionistas Salamanca
21 apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Algeciras
— Antequera
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Sanluqueno
— Recreativo
20:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Real Madrid Castilla
— Alcoyano
20:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Ceuta
— Atletico Baleares
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ibiza
— Atletico Madrid B
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Malaga
— Murcia
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Melilla
— Merida
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Recreativo Granada
— Deportivo San Fernando
21 apr 12:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Intercity
— Cordova
21 apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Linares Deportivo
— Castellon
21 apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|