Basketball
|
Orlando Magic
— Cleveland Cavaliers
20 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Phoenix Suns
— Minnesota Timberwolves
20 Apr 20:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Philadelphia 76ers
— New York Knicks
20 Apr 23:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Los Angeles Lakers
— Denver Nuggets
21 Apr 01:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Dallas Mavericks
— Los Angeles Clippers
21 Apr 20:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Indiana Pacers
— Milwaukee Bucks
22 Apr 00:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Sacramento Kings
— New Orleans Pelicans
20 Apr 02:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Panathinaikos
— Maccabi Tel Aviv
23 Apr 18:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Monaco
— Fenerbahce
24 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Barcelona
— Olympiacos
24 Apr 20:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Baskonia
— Virtus Bologna
19 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
CSKA Moscow
— Yenisey
22 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lokomotiv-Kuban
— Parma
23 Apr 18:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Samsunspor
— Bahcesehir
20 Apr 11:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Merkezefendi
— Cagdas Bodrum Spor
20 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Olympiacos
— Promitheas Patras
15:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Panathinaikos
— Peristeri
19 Apr 18:15
|
|||||||||||||||||
|
|
Aris
— Kolossos
20 Apr 15:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Guangdong Southern Tigers
— Zhejiang Lions
12:35
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Liaoning Flying Leopards
— Shenzhen Leopards
12:35
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Changwon LG Sakers
— Suwon KT Sonic Boom
11:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Go Torraku Saint Clare
— Keanzel
09:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
De La Salle Green Archers
— Marinerong Pilipino
12:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zadar
— Buducnost Podgorica
19 Apr 18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Lorenzo
— Union
19 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Riachuelo de La Rioja
— Ferro Carril Oeste
19 Apr 01:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Penarol
— Platense
20 Apr 01:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Ciclista Olimpico
— La Union
21 Apr 02:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Temperley
— 3 de Febrero
19 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atalaya de Rosario
— Canadense
19 Apr 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Estudiantes de La Plata
— Gimnasia y Esgrima Villa del Parque
19 Apr 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sportivo Escobar
— All Boys de Floresta
19 Apr 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ateneo Versailles
— River Plate
19 Apr 01:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sionista
— Alumni Casilda
19 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Lorenzo U-22
— Union de Santa Fe U-22
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Flyers Wels
— UBSC Graz
20 Apr 16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Klosterneuburg Dukes
— Kapfenberg Bulls
20 Apr 16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Al Ahli Manama
— Al Muharraq
18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||
|
|
Corinthians
— Paulistano
23:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Mogi das Cruzes
— Franca
19 Apr 01:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Uniao Corinthians
— Minas
19 Apr 23:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Sao Paulo
— Unifacisa
20 Apr 00:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Pinheiros
— Vasco da Gama
20 Apr 21:10
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Botafogo-RJ
— Flamengo
20 Apr 23:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Pato
— Bauru
21 Apr 20:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Sao Jose
— Cearense
21 Apr 22:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Santo Andre
— Sampaio
23:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Universidad Concepcion
— Deportes Las Animas
20 Apr 00:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ancud
— Puerto Montt
20 Apr 01:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Deportivo Espanol de Talca
— Espanol de Osorno
20 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Sportiva Italiana
— Colegio Los Leones
21 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Puente Alto
— Universidad Catolica
21 Apr 00:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Cedevita Junior
— Skrljevo
16:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Sibenik
— Zabok
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Alkar
— Dinamo Zagreb
20 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||
|
|
APOEL
— AEL Limassol
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nymburk
— Olomoucko
17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Opava
— NH Ostrava
17:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Pardubice
— Usti nad Labem
20 Apr 16:30
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Brno
— Decin
20 Apr 17:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Falcon
— Aabyhoj
18:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Santa Tecla
— Salvadorenos
19 Apr 02:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Helsinki Seagulls
— Kauhajoen Karhu
16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
BC Nokia
— Kataja
19 Apr 16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Tapiolan Honka
— Jyvaskyla Academy
16:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Aix-Maurienne
— Gries-Souffel
19 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Denain Voltaire
— Evreux
19 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Antibes Sharks
19 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Pau-Lacq-Orthez
— Fos-sur-Mer
19 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
La Rochelle Rupella
— Vichy
19 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Saint-Chamond
— Chalons-Reims
19 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Orleans
— Lille
20 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Angers
— Boulazac
21 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|