Basketball
|
Cleveland Cavaliers
— Orlando Magic
26 Apr 00:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
New York Knicks
— Philadelphia 76ers
26 Apr 00:30
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Denver Nuggets
— Los Angeles Lakers
26 Apr 03:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Milwaukee Bucks
— Indiana Pacers
26 Apr 22:30
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||
|
|
Los Angeles Clippers
— Dallas Mavericks
27 Apr 01:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||
|
|
Minnesota Timberwolves
— Phoenix Suns
27 Apr 03:30
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Oklahoma City Thunder
— New Orleans Pelicans
27 Apr 20:30
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Boston Celtics
— Miami Heat
27 Apr 23:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Panathinaikos
— Maccabi Tel Aviv
19:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Real Madrid
— Baskonia
20:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UNICS
— Samara
17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lokomotiv-Kuban
— Parma
18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Yenisey
— CSKA Moscow
27 Apr 13:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Uralmash
— Zenit St Petersburg
27 Apr 15:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Mitteldeutscher
— Heidelberg
26 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pinar Karsiyaka
— Merkezefendi
27 Apr 13:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cagdas Bodrum Spor
— Manisa Buyuksehir Belediyesi
27 Apr 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Apollon Patras
— Lavrio
27 Apr 18:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Karditsas
— AEK Athens
27 Apr 18:15
|
|||||||||||||||||
|
|
PAOK
— Maroussi
27 Apr 18:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Zhejiang Lions
— Guangdong Southern Tigers
12:35
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||
|
|
Go Torraku Saint Clare
— De La Salle Green Archers
09:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Centro Escolar University Scorpions
— Marinerong Pilipino
12:30
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tenerife
— Peristeri
26 Apr 17:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Murcia
— Unicaja
26 Apr 20:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Skopje Aerodrom
— Spartak Subotica
27 Apr 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Liege
— Zorg en Zekerheid Leiden
26 Apr 19:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Antwerp Giants
— Landstede Zwolle
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Limburg United
— Den Bosch
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Spirou Charleroi
— Groningen
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Oostende
— Basketball Academie Limburg
27 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Brussels
— Kortrijk
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Leuven Bears
— LWD Basket
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Okapi Aalstar
— Feyenoord
26 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Belfius Mons-Hainaut
— Yoast United
27 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kangoeroes Mechelen
— Den Helder Suns
27 Apr 19:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Argentino
— Quimsa
27 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste
— Platense
27 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Riachuelo de La Rioja
— Obras Sanitarias
27 Apr 01:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Zarate Basket Independiente
— San Lorenzo
27 Apr 01:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
San Martin Corrientes
— Independiente de Oliva
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Claridad
— Presidente Derqui
26 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Instituto Sarmiento
— Gimnasia y Esgrima de Ituzaingo
26 Apr 00:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Belgrano de Tucuman
— Gimnasia y Tiro de Salta
26 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Forestville Eagles
— Central Districts Lions
08:15
|
|||||||||||||||||
|
|
Maitland Mustangs
— Hornsby Spiders
07:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Illawarra Hawks II
— Sutherland Sharks
10:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kalamunda Eastern Suns
— Willetton Tigers
08:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Illawarra Hawks
— Sutherland Sharks
08:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Traiskirchen Lions
— St. Polten
17:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||
|
|
Flyers Wels
— UBSC Graz
18:00
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Gmunden Swans
— Oberwart Gunners
18:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Klosterneuburg Dukes
— Kapfenberg Bulls
18:00
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Unifacisa
— Sao Paulo
23:30
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vasco da Gama
— Pinheiros
27 Apr 00:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Flamengo
— Botafogo-RJ
27 Apr 01:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
Cearense
— Sao Jose
27 Apr 20:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bauru
— Pato
27 Apr 21:10
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Catanduva
— Araraquara
23:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Sao Jose
— Vera Cruz Campinas
23:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Universidad Catolica
— Liceo Pablo Neruda
27 Apr 01:15
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Colegio Los Leones
— Deportes Valdivia
27 Apr 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Espanol de Osorno
— Ancud
28 Apr 00:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Universidad Concepcion
— Deportivo Espanol de Talca
28 Apr 01:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Puerto Montt
— Sportiva Italiana
28 Apr 01:45
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Puerto Varas
— Puente Alto
28 Apr 02:00
|
|||||||||||||||||||||||
|